Specijalistička obuka “Spašavanje iz ruševina”

WhatsApp Image 2018-02-26 at 19.28.39

Od 3. do 24. veljače 2018. godine četvorica naših članova pohađali su i uspješno završili specijalističku obuku Spašavanje iz ruševina. Vatrogasci su u svom prijašnjem  školovanju prošli opće elemente spašavanja u ruševinama . Program obuke “Spašavanja iz ruševina” je zamišljen poslije potresa u Skoplju 1963. godine. Velik napredak u problematici spašavanja u ruševinama u JVP Grada Zagreba donosi prva obuka iz svibnja 2008. godine koju su vodili francuski vatrogasci, visoki časnici specijalisti u struci: “Spašavanje u ruševinama” s višegodišnjim iskustvom u međunarodnim intervencijama u organizaciji Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

WhatsApp Image 2018-02-26 at 19.28.38

Do sada je obučeno oko 320 dobrovoljnih vatrogasaca Vatrogasne zajednice Grada Zagreba. U iznimno teškim vremenskim uvjetima obuku su završili Stjepan Cerovski, predsjednik društva, Goran Cvijanović zapovjednik, Hrvoje Kolarić dozapovjednik i Mladen Hudić, član DVD Dragonožec.

Iskrene čestitke svima!

Ovaj komentar pišete koristeći vaš Google+ račun. Odjava /  Izmijeni )